Čištění čalounění

1. Co všechno z čalouněného nábytku čistíme?
Čistíme vše co je počalouněno tzn. čalounění sedáků židlí,  čalounění křesla, čalouněné pohovky, čalouněné sedací soupravy, čalouněná lůžka, čalouněné postele atd… čištění čalounění Praha a okolí.

2. Postup čištění čalounění
Postup čištění čalounění a čalouněného nábytku je velmi podobný jako u koberců. V tomto případě však používáme speciální nástavce na čištění čalounění jenž se připevňují k čištícím strojům. Na čištění čalounění se používají rozpustné tablety speciálně k tomu určené. Neobsahující žádná bělidla,tudíž neničí barvy Vašeho nábytku.
Postup extračního čištění čalounění je opakován v průměru dvakrát, při velkém znečištění čalounění se opakuje do té doby dokud není Váš nábytek kompletně čistý. Doba schnutí je menší než u koberců i přesto je však vhodné zajistit větrání místnosti v níž se čalounění nachází.

3. Proč je vhodné čistit Váš čalouněný nábytek?
V čalouněném nábytku se výborně usazují nečistoty a prach. I když svůj nábytek vysávate a čistíte pravděpodně nedokáže odstranit hluboko usazené nečistoty, se kterými si extrační čistění čalounění hravě poradí. Doporučujeme čistit čalounění dvakrát ročně. Osvěžíte tím barvy a zbavíte se hluboko usazených nečistot.

4. Volba způsobu čištění čalounění

Čalounění můžeme vyčistit dvěma způsoby. Běžný postup je klasické extrakční čištění za použití profesionálních přípravků britské značky Prochem s ručním kartáčováním a uvolněním nečistot, dle znečištění se aplikují aditiva na dezodoraci, likvidaci bakterií, impregnace apod. Doba schnutí bývá v průměru 4-6 hodin dle typu materiálu, míře znečištění a vlhosti v místnosti.

Další metodou, kterou doporučujeme je čištění čalounění s nízkou vlkhostí. Velkou výhodou této metody je rychlost schnutí a plného použítání, jelikož čalounění je suché již během 20 minut, maximálně hodiny. Dále eliminujeme problém se stékáním vody na podlahu a okolí. Proto tento způsob údržby doporučujeme pokud máte citlivou podlahu (např. olejované parkety) na vodu nebo potřebujete pohovku mít co nejříve v provozu. Postup je podobný jako u extrakčního čištění, s tím rozdílem, že se aplikují speciální předstiřky na uvolnění nečistot na proteinového původu, případně zápachu, bakterií. Následně se čistí se speciální hlavicí s nízkou vlhostí za použítí přípravků Prochem s příslušnými aditivi na dezodoraci, impregnace apod. Čištění s nízkou vlhkostí je brané spíše jako údržbové čištění, pokud máte povrch silně znečištění, je nutné aplikovat klasické extrakční čištění. Doporučujeme pravidelnou údržbu čalounění s důvodu prodloužení živostnosti materiálu a zvýšení pravděpodobnosti odstranění veškerých nečistot.

newspaper templates - theme rewards