remove

Zavolejte nám

603 276 715

Napište nám

info.wismont@gmail.com

Kdy pracujeme

Vždy na domluvě

Čištění čalounění

1. Co všechno z čalouněného nábytku čistíme?

Čistíme vše co je počalouněno tzn. čalounění sedáků židlí,  křesla, pohovky, velké sedačky, ušáky, taburety, matrace, kancelářská křesla. Klademe důraz na kvalitu čištění a dosažení nejlepšího výsledku. K tomu potřebujeme při objednávce znát míru znečištění, zda jsou přítomné specifické skvrny – víno, krev, moč, zvratky, výrazné skvrny a kontury. V neposlední řadě také řešíme materiál čalounění a výplň pohovky, poněvadž pokud máte např. výplň pohovky z peří, musíme zvolit technologii čištění s nízkou vlhkostí abychom eliminovali násáknutí. Jiné postupy čištění jsou i u materiálu obsahující viskózu, hedvábí, samet a spousty dalších….

2. Postup čištění čalounění

Postup čištění čalounění a čalouněného nábytku je velmi podobný jako u koberců za použití speciálních čistidel a extraktoru. Na základě poskytnutých informací při objednávce zvolíme vhodný typ čištění čalounění od klasického extrakčního, s nízkou vlhostí nebo chemické čištění. Samozřejmě každý způsob čištění je jinak technologicky náročný a od toho se také odvíjí výsledná cena, ovšem jak jsme zmínili, priorita je pro nás kvalita, ne co nejnižší cena.
K čištění čalounění používáme výhradně profesionální čistidla britského certifikovaného výrobce Prochem. Nijak nanarušíme strukturu materiálu, zachováme jeho hebkost a vláčnost, zachováme barevnou stálost. Automaticky provádíme provonění materiálu, případně chemické odstranění zápachu např. z cigaretového kouře a provonění. Poradíme si i s odstraněním zápachu z moči, zvratků, skvrn od vína či krve apod. Ovšem je velmi důležité skvrny nijak nečistit po domácku, tím úspěšnost vyčištění razantně snižujete, případně pro první pomoc aplikujte postupy z Rady a tipy…

3. Proč je vhodné čistit Váš čalouněný nábytek?

V čalouněném nábytku se výborně usazují nečistoty a prach. I když svůj nábytek vysávate a čistíte pravděpodně nedokáže odstranit hluboko usazené nečistoty, se kterými si extrační čistění čalounění hravě poradí. Doporučujeme čistit čalounění dvakrát ročně. Osvěžíte tím barvy a zbavíte se hluboko usazených nečistot.

4. Volba způsobu čištění čalounění

Čalounění můžeme vyčistit dvěma způsoby. Běžný postup je klasické extrakční čištění za použití profesionálních přípravků britské značky Prochem s ručním kartáčováním a uvolněním nečistot, dle znečištění se aplikují aditiva na dezodoraci, likvidaci bakterií, impregnace apod. Doba schnutí bývá v průměru 4-6 hodin dle typu materiálu, míře znečištění a vlhosti v místnosti.

Další metodou, kterou doporučujeme je čištění čalounění s nízkou vlkhostí. Velkou výhodou této metody je rychlost schnutí a plného použítání, jelikož čalounění je suché již během 20 minut, maximálně hodiny. Dále eliminujeme problém se stékáním vody na podlahu a okolí. Proto tento způsob údržby

doporučujeme pokud máte citlivou podlahu (např. olejované parkety) na vodu nebo potřebujete pohovku mít co nejříve v provozu. Postup je podobný jako u extrakčního čištění, s tím rozdílem, že se aplikují speciální předstiřky na uvolnění nečistot na proteinového původu, případně zápachu, bakterií. Následně se čistí se speciální hlavicí s nízkou vlhostí za použítí přípravků Prochem s příslušnými aditivi na dezodoraci, impregnace apod. Čištění s nízkou vlhkostí je brané spíše jako údržbové čištění, pokud máte povrch silně znečištění, je nutné aplikovat klasické extrakční čištění. Doporučujeme pravidelnou údržbu čalounění s důvodu prodloužení živostnosti materiálu a zvýšení pravděpodobnosti odstranění veškerých nečistot.

Zákazníci o nás napsali:

Všechny recenze