ČIŠTĚNÍ ČALOUNĚNÍ PRAHA - ČIŠTĚNÍ POHOVEK

1. Co všechno z čalouněného nábytku čistíme?

Čistíme vše co je počalouněno tzn. čištění čalounění Praha, čištění pohovek, čištění sedaček, sofa, židlí, křesla, pohovky, velké sedačky, ušáky, taburety, matrace, kancelářská křesla. Klademe důraz na kvalitu čištění čalounění a dosažení nejlepšího výsledku. K tomu potřebujeme při objednávce znát míru znečištění, zda jsou přítomné specifické skvrny – víno, krev, moč, zvratky, výrazné skvrny a kontury. V neposlední řadě také řešíme materiál čalounění a výplň pohovky, poněvadž pokud máte např. výplň pohovky z peří, musíme zvolit technologii čištění s nízkou vlhkostí abychom eliminovali promočení a poškození výplně. Jiné postupy čištění jsou i u materiálu obsahující viskózu, hedvábí, samet a spousty dalších….

2. Postup čištění čalounění Praha – hloubkově a šetrně

Postup čištění čalounění, pohovek, sedaček a čalouněného nábytku je velmi podobný jako u koberců za použití speciálních čistidel a extraktoru. Na základě poskytnutých informací při objednávce zvolíme vhodný typ čištění čalounění od klasického extrakčního, s nízkou vlhostí nebo chemické čištění. Samozřejmě každý způsob čištění je jinak technologicky náročný a od toho se také odvíjí výsledná cena, ovšem jak jsme zmínili, priorita je pro nás kvalita, ne co nejnižší cena.
K čištění čalounění používáme výhradně profesionální čistidla britského certifikovaného výrobce Prochem. Nijak nanarušíme strukturu materiálu, zachováme jeho hebkost a vláčnost, zachováme barevnou stálost. Automaticky provádíme provonění materiálu, případně chemické odstranění zápachu např. z cigaretového kouře a provonění. Poradíme si i s odstraněním zápachu z moči, zvratků, skvrn od vína či krve apod. Ovšem je velmi důležité skvrny nijak nečistit po domácku, tím úspěšnost vyčištění razantně snižujete.

3. Proč je vhodné čistit Vaše pohovky a čalouněný nábytek?

V čalouněném nábytku se výborně usazují nečistoty a prach. I když svůj nábytek vysáváte a čistíte pravděpodobně nedokáže odstranit hluboko usazené nečistoty, se kterými si extrační čistění čalounění hravě poradí. Doporučujeme čistit čalounění dvakrát ročně. Osvěžíte tím barvy a zbavíte se hluboko usazených nečistot.

4. Volba způsobu čištění pohovek a čalounění

Čalounění můžeme vyčistit dvěma způsoby. Běžný postup je klasické extrakční čištění čalounění za použití profesionálních přípravků britské značky Prochem s ručním kartáčováním a uvolněním nečistot, dle znečištění se aplikují aditiva na dezodoraci, likvidaci bakterií, impregnace apod. Doba schnutí bývá v průměru 4-6 hodin dle typu materiálu, míře znečištění a vlhkosti v místnosti.

Další metodou, kterou doporučujeme je čištění čalounění s nízkou vlhkostí. Velkou výhodou této metody je rychlost schnutí a plného použítání, jelikož čalounění je suché již během 20 minut, maximálně hodiny. Dále eliminujeme problém se stékáním vody na podlahu a okolí. Proto tento způsob údržby

doporučujeme pokud máte citlivou podlahu (např. olejované parkety) na vodu nebo potřebujete pohovku mít co nejříve v provozu. Postup je podobný jako u extrakčního čištění, s tím rozdílem, že se aplikují speciální předstřiky na uvolnění nečistot na proteinového původu, případně zápachu, bakterií. Následně se čistí se speciální hlavicí s nízkou vlhostí za použítí přípravků Prochem s příslušnými aditivi na dezodoraci, impregnace apod. Čištění s nízkou vlhkostí je brané spíše jako údržbové čištění, pokud máte povrch silně znečištění, je nutné aplikovat klasické extrakční čištění. Doporučujeme pravidelnou údržbu čalounění s důvodu prodloužení živostnosti materiálu a zvýšení pravděpodobnosti odstranění veškerých nečistot.